Już jutro, we wtorek (2 lipca) w serwisie streamingowym CANAL+ online swoją premierę będzie miał kolejny epizod serialu dokumentalnego „Ja, Kapitan”. Szósta część opowie historię Mikaela Ishaka. W Szwecji odwiedziliśmy z kamerą rodzinne strony napastnika Lecha Poznań. 31-latek opowie też m.in. o tym, jak zmagał się z boreliozą.
– Życie piłkarza obfituje we wzloty i upadki. Trudnych momentów nie brakowało też w karierze Mikaela Ishaka. Paradoks polega na tym, że największe problemy pojawiały się w momencie, gdy wszystko układało się po jego myśli. Jako kapitan poprowadził Lecha do mistrzostwa Polski w 2022 roku, wybrano go najlepszym napastnikiem PKO BP Ekstraklasy, a w kolejnych miesiącach strzelał ważne gole w Lidze Konferencji Europy. Imponujący rajd Lecha został zatrzymany dopiero w ćwierćfinale. Mniej więcej w tym samym momencie musiał zatrzymać się też Ishak. Pogarszające się samopoczucie, drastyczny spadek energii, ogromne zmęczenie – kapitan Kolejorza toczył nierówną walkę z chorobą, której nie znał. Po wielu badaniach okazało się, że to borelioza, która mogła sprawić, że Szwed przestanie grać w piłkę na profesjonalnym poziomie. W odcinku Mikael Ishak opowiada ze szczegółami o tym trudnym momencie. Dowiadujemy się jak ważna jest dla niego wiara w Boga – to dzięki niej potrafił zmierzyć się z trudnościami, to ona pomaga mu w codziennym życiu.
– mówi Krzysztof Marciniak, dziennikarz CANAL+ i reżyser epizodu z napastnikiem Lecha.
– W trakcie nagrań odwiedziliśmy z kamerą rodzinne miasto Mikaela – Södertälje. To europejską stolica Asyryjczyków, chrześcijan z Bliskiego Wschodu pozbawionych własnego państwa, zmuszonych do szukania azylu w bezpiecznym miejscu. To z tej społeczności wywodzi się, a jego droga z osiedlowego boiska na europejskie areny może być inspiracją dla tysięcy dzieci i nastolatków zmagających się z problemami wykluczenia, przemocy czy biedy.
– dodaje autor szóstego odcinka „Ja, Kapitan”.
– Prace nad serialem „Ja, Kapitan" trwały od kilku miesięcy. W kolejnych odcinkach bliżej poznamy liderów ośmiu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Widzowie zobaczą przede wszystkim, jakimi są ludźmi. Nad każdym odcinkiem pracowały oddzielne ekipy realizatorskie i autorzy. Efekt prac przeszedł nasze oczekiwania. Mamy godziny nagranych rozmów z ważnymi osobami w życiu każdego kapitana. Odwiedziliśmy też ich rodzinne strony. Takiej sportowej serii dokumentalnej jeszcze nie było w naszej ofercie, a przypomnę, że seriale sportowe CANAL+ mają już swoją markę.
– podkreśla Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ SPORT.
https://www.canalplus.com/pl/sport/ja-kapitan
DOTYCHCZASOWE PREMIERY „JA, KAPITAN” I NADCHODZĄCE EPIZODY:
Lukas Podolski (Górnik Zabrze) – 28 maja
Autor: Piotr Glamowski
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 4 czerwca
Autor: Bartosz Gleń
Josue (Legia Warszawa) – 11 czerwca
Autor: Jakub Jeleński
Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) – 18 czerwca
Autor: Gabriel Rogaczewski
Zoran Arsenić (Raków Częstochowa) – 25 czerwca
Autor: Adam Zakrzewski
Mikael Ishak (Lech Poznań) – 2 lipca
Autor: Krzysztof Marciniak
Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) – 9 lipca
Autor: Remigiusz Kula
Erik Exposito (Śląsk Wrocław) – 16 lipca
Autorzy: Jan Kałucki i Michał Mitrut